Różności

Praktyki zawodowe uczniów technikum geodezyjnego

Nasi uczniowie z klas geodezyjnych co roku uczestniczą w praktykach zawodowych, realizowanych w wybranym miejscu, dogodnym ze względu na dojazd i miejsce zamieszkania, w firmach, w których czeka ich przyjazna atmosfera, dostęp do nowoczesnych technik pomiarowych i udziału w dużych przedsięwzięciach budowlanych. Często to nasi absolwenci wyciągają rękę do chętnych wiedzy i rozwoju uczniów KCEZ. Młodzi geodeci mogą po takich praktykach próbować swoich sił w wakacyjnych zleceniach lub często zostają w firmie po ukończeniu szkoły.

Takimi firmami są m.in. :
- GEOMAR w Będzinie, realizujący np. przebudowę DK94 w Sosnowcu czy Stadionu Śląskiego w Chorzowie
- Geoline,Zabrze– dystrybutorem szwajcarskiego sprzętu pomiarowego, gdzie uczniowie mają możliwość zapoznania się z zasadami działania, serwisem sprzętu i realizacją zadań geodezyjnych, architektonicznych i budowlanych
- Progeo Katowice – jedną z największych firm geodezyjnych na Śląsku, realizującą zadania z zakresu geodezji i zastosowania jej w geologii, górnictwie, hydrologii
- GeoInżynieria w Dąbrowie Górniczej, gdzie pod okiem fachowców można przemierzać prace związane z budową hal i zakładów przemysłowych.

Takich przykładów firm jest więcej. A nauczyciele potrafią skierować ucznia do tej, która zajmuje się dziedziną bliższą zainteresowania konkretnego ucznia. Aby mógł się realizować a czas tam spędzony był ciekawym doświadczeniem.
Dlaczego Ci przedsiębiorcy chętnie zapraszają uczniów KCEZ do współpracy?
Ponieważ sami swoją przygodę zaczynali w Technikum Geodezyjnym w Katowicach, które od kilku lat w wyniku połączenia szkół jest częścią KCEZ.
I kilka zdjęć z praktyk zawodowych na poparcie tych informacji.