Różności

Budowlane praktyki zawodowe

Praktyki zawodowe uczniów klas budowlanych odbywają się w renomowanych firmach, znaczących na rynku polskim i zagranicznym. Uczniowie pod kierunkiem fachowców zdobywają wiedzę i umiejętności budowlane. Często też po ukończeniu szkoły są zatrudnieni w tych przedsiębiorstwach gdzie odbywali praktyki, gdzie pokazali się od pozytywnej strony wykazując się wiedzą, zainteresowaniem i chęciami poszerzania swoich umiejętności.

Poniżej kilka przykładowych firm gdzie nasi uczniowie odbywali do tej pory budowlane praktyki zawodowe:
DOMBUD S.A. Katowice
BOBSTAL Sp. z o.o. Kraków,
SILBUD Katowice
FIRMA INŻYNIERSKA STATYK Katowice
DAN POL BUDOWNICTWO Sp. z o.o. Spółka komandytowa Tychy,
Zakład Remontowo Budowlany Tadeusz Sosnowski Katowice
Euro Dom - Firma Remontowo - Budowlana Mysłowice
LABOLATORIUM INŻYNIERII LĄDOWEJ MULTILAB Olkusz

Przedsiębiorstwo Budowlane DOMBUD S.A. jest spółką z wieloletnim stażem, posiada doświadczoną kadrę inżynieryjno-techniczną i wykwalifikowaną załogę co gwarantuje wykonawstwo robót na wysokim poziomie, w różnych technologiach i wysokich wymaganiach technologicznych. Od wielu lat jest solidnym partnerem dla inwestorów krajowych, wysoka jakość świadczonych usług została doceniona również przez kontrahentów zagranicznych. P.B. DOMBUD S.A. ma opinię elastycznej i prężnie działającej firmy budowlanej. W oparciu o ponad 70 - letnią tradycję i niewątpliwe atuty, do których należą: własna baza sprzętowa oraz zakład prefabrykacji, rozwija ekspansywną działalność i jest w stanie sprostać każdemu, nawet najbardziej wyrafinowanemu zleceniu z zakresu budownictwa gwarantując wysoką jakość.

Firma BOBSTAL FB SP Z O.O. SP.K. - funkcjonuje w branży budowlanej zajmując się montażem stali zbrojeniowej na obiektach: mieszkaniowych, przemysłowych, drogowych. Firma ta zajmowała się na początku kosztorysowaniem oraz drobnymi pracami remontowymi. W 2005 roku zaczęli zajmować się montażem zbrojenia. Początkowymi partnerami byli m.in. PBP CHEMOBUDOWA KRAKÓW S.A. oraz Expres Konkurent Bogdan Hadała, z którymi to firmami pracowali na coraz większych inwestycjach budowlanego rynku mieszkaniowego i przemysłowego na terenie Krakowa i Małopolski.

Silbud Katowice - od ponad 40 lat oferuje różnego typu usługi budowlane. Działa głównie na terenie województw małopolskiego, śląskiego  i opolskiego.
Specjalizuje się w:
- budowie domów, hal czy magazynów,
- docieplaniu budynków,
- pracach wykończeniowych, remontach i modernizacjach.
Firma posiada pełne wyposażenie, poczynając od zagęszczarek i specjalistycznych pił, na pistoletach do malowania i wiertarkach kończąc.

Firma inżynierska „Statyk” - zajmuje się projektowaniem wszystkich typów konstrukcji budowlanych: żelbetowych (w tym układów płytowo – słupowych, posadowień pośrednich (pale, iniekcje itp.); stalowych (w zakresie od obliczeń do wykonania rysunków warsztatowych); drewnianych (w tym konstrukcji z drewna klejonego). Od 2015 roku pracuje z użyciem oprogramowania BIM (building information modeling) w całym procesie projektowym od koncepcji po projekty warsztatowe. Używa oprogramowania Autodesk Revit Structure (koordynacja) oraz Tekla Structures (konstrukcje stalowe). Firma zajmuje prestiżowe miejsce w branży konstrukcyjnej. Wieloletnie doświadczenie owocuje ponad 100 opracowań projektowych rocznie.

Firma DAN POL jest wykonawcą robót budowlanych działającą na rynku śląskim od 1994r. Przedsiębiorstwo prowadzi w szerokim zakresie usługi budowlane dla wielu instytucji państwowych, samorządowych i spółdzielni mieszkaniowych. Firma jest członkiem Izby Budownictwa w Katowicach, która uwzględniając bardzo wysoką jakość świadczonych usług przyznała firmie Certyfikat  Jakości i udzieliła rekomendacji na wykonywane roboty budowlane. Inwestorom oferuje kompleksowe wykonawstwo inwestycji budowlanych, od etapu projektowania do realizacji.

Zakład Remontowo Budowlany Tadeusz Sosnowski Katowice- wykonuje:
- Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych
- Rozbiórkę i burzenie obiektów budowlanych
- Tynkowanie
- Posadzkarstwo; tapetowanie i oblicowywanie ścian
- Malowanie i szklenie
- oraz pozostałe roboty budowlane wykończeniowe

Euro Dom - Firma Remontowo - Budowlana to:
- Realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków
- Rozbiórka i burzenie obiektów budowlanych
- Przygotowanie terenu pod budowę
- Wykonywanie wykopów i wierceń geologiczno-inżynierskich
- Tynkowanie
- Zakładanie stolarki budowlanej
- Posadzkarstwo; tapetowanie i oblicowywanie ścian - Malowanie i szklenie
- Wykonywanie pozostałych robót budowlanych wykończeniowych
- Wykonywanie konstrukcji i pokryć dachowych

Laboratorium Inżynierii Lądowej MULTILAB zajmuje się kompleksowymi pracami i badaniami związanymi z geologią, inżynierią lądową jak i ochroną środowiska. Prowadzi prace laboratoryjne z zakresu kontroli jakości i badań w budownictwie inżynieryjnym, zgodnie z polskimi i europejskimi normami. Producentom kruszyw zapewnia kontrolę cech i gatunków zarówno dla kruszyw naturalnych jak i łamanych. Zapewnia kompleksową obsługę kontraktów kolejowych Laboratorium MULTILAB prowadzi badania w zakresie pomiarów poziomu dźwięku, hałasu i wibracji, wykonywania odwiertów rdzeniowych wiertnicą diamentową w betonie i asfalcie. Oferuje kompleksową obsługę geologiczną.