Różności

Praktyki zawodowe klas architektury krajobrazu

Uczniowie architektury krajobrazu mają praktyki w renomowanych firmach zajmujących się pielęgnacją i zakładaniem terenów zielonych. Jedną z nich jest istniejąca już prawie 30 lat firma CALLA Group sp.z.o.o, w której uczniowie odbywając praktyki tworzą nie tylko projekty i realizacje terenów zieleni, ale również pomagają w zleceniach dotyczących aranżacji zieleni we wnętrzach- co jest owocne szczególnie dla przyszłych projektantów wnętrz.

Warto również wspomnieć o gospodarstwach ogrodniczych:
-Gospodarstwo Ogrodnicze Zbigniew Broniek
-Gospodarstwo Rolniczo-Szkółkarskie KULAS
-Centrum Ogrodnicze KULKA
-P.P.H.U. Grzegorz Brudek

Przyszli architekci krajobrazu mogą zapoznać się z szerokim asortymentem tych gospodarstw, pielęgnacją i zastosowaniem poszczególnych roślin w praktyce- tworząc projekty dla klientów. Uczniowie odbywając praktyki w wyżej wymienionych gospodarstwach nabywają także wiedzę związaną z planowaniem i utrzymaniem szkółki, szklarni czy pokazowych ogrodów- dla przyszłych przedsiębiorców to bardzo cenne wskazówki.