Odwiedzili nas

Szkolenie PIC POINT

Uczniowie klas geodezyjnych 4A, 3A oraz 3a w dniu 8.11 wzięli udział w praktycznym szkoleniu Nowoczesne Pomiary Geodezyjne PicPoint.

„Dzięki technologii GeoMax PicPoint możesz w łatwy sposób zmierzyć punkty w terenie, które nie są dostępne konwencjonalnymi metodami GNSS. Takimi punktami zwykle są elewacje i fasady budynków. PicPoint łączy technologię GNSS z fotogrametrią bliskiego zasięgu. Oprogramowanie X-Pad obliczy płaszczyznę, z której będziesz mógł pobrać dowolny punkt.
Pomierzone punkty są zwizualizowane na ekranie kontrolera czy też tabletu, tak byś mógł mieć kontrolę nad swoim projektem. Nawet jeśli z jakiegoś powodu nie udałoby Ci się wykonać wszystkich potrzebnych pomiarów, to bez problemu będziesz mógł ich dokonać w swoim biurze. We wszystkich wymienionych sytuacjach PicPoint to praktyczne, szybkie i dokładne rozwiązanie, które można połączyć z dowolnym odbiornikiem GNSS marki GeoMax.”Geoline.

Uczniowie wykonali pomiary fasad budynku szkoły. Sprzęt pomiarowy wykorzystany podczas szkoleń należy do KCEZ i został pozyskany w ramach projektu unijnego przy budowie hali warsztatowej.