Odwiedzili nas

Warsztaty dla uczniów klas budowlanych

W piątek 10 grudnia 2021 r uczniowie klas: 1Ap TB, 3 A TRW i 3 ap BS1S uczestniczyli w warsztatach dotyczących materiałów budowlanych - „Papier jako materiał konstrukcyjny”. Zaproszony gość, wykładowca z Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach - pani Barbara Bradecka- Uherek po krótkiej, wprowadzającej prezentacji ukazującej możliwości papieru (zachęcając również młodzież do wypowiedzi) zaproponowała wykonanie w grupach dwuosobowych – mostu z papieru, o zadanych parametrach, który utrzymał by pilot od rzutnika (markował on samochód). Po części koncepcyjnej uczniowie przystąpili do wykonania zadania mając do dyspozycji kartki papieru A4 oraz klej. Jak widać na zdjęciach powstałe konstrukcje sprostały zadaniu.

Niewątpliwie najwięcej radości i najbardziej zaangażowana była grupa z klasy branżowej, którzy sprawdzali nośność swoich mostów nie tylko pilotem, ale również pustakami i cegłami ceramicznymi czy też wykorzystując wszystkie dostępne piórniki, telefony komórkowe ze zwieńczeniem świątecznym stroikiem.

Podsumowując- możemy być spokojni o przyszłość budownictwa.