Odwiedzili nas

Szkolenie dla uczniów

szkolenie w zakresie BHP przy zabezpieczaniu i usuwaniu wyrobów zawierających azbest oraz ich bezpiecznego użytkowania.

24 września 2021 r. gościliśmy w szkole po raz kolejny prelegentów z Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach. Było to szkolenie dotyczące zastosowania azbestu, prac w kontakcie z azbestem i sposobach jego bezpiecznego usuwania. Uczestniczyli w nim uczniowie klas budowlanych (4 A, 3 Ap, 2 Ap, 3 ap i 1 Ap). Program szkolenia obejmował interaktywny wykład, wykonanie ćwiczenia związanego z oceną szkodliwości azbestu w obiekcie oraz zademonstrowano jak stosować środki ochrony osobistej przy pracach z azbestem. Na zakończenie przeprowadzono test, który będzie podstawą do wydania certyfikatu dla uczestników. Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze a zadawane pytania przyczyniały się do zwiększenia wiedzy i świadomości w temacie szkodliwości azbestu i sposobach jego eliminacji.