KATOWICKIE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
- CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W KATOWICACH

Konkursy

Konkurs rozpoznawania roślin „Młody Botanik”

24 marca nasza szkoła przeprowadziła etap regionalny konkursu rozpoznawania roślin, w którym uczestniczyli uczniowie techników z województwa śląskiego. Etap szkolny odbył się  w poszczególnych szkołach jeszcze w grudniu.

Do etapu regionalnego zgłosiło się 9 szkół, w sumie 25 uczniów. Etap składał się z dwóch części – w pierwszej uczniowie rozpoznawali rośliny na podstawie zdjęć.

Do drugiej części zakwalifikowało się 10 uczestników, w tym 3 osoby z naszej szkoły. Druga część polegała na rozpoznawaniu gatunków na podstawie żywych pędów. Pierwsze miejsce w konkursie otrzymał nasz uczeń – Dawid Sęk, II miejsce – Marcin Faruga z Powiatowego Zespołu Szkół w Pszczynie, III miejsce – Bartosz Grzywa z Zespołu Szkół Ogrodniczych w Bielsku-Białej. W przerwie konkursu nasi uczniowie z klasy II i III poprowadzili dla naszych gości wykład z zakresu fitoremediacji, opowiedzieli też o naszym szkolnym projekcie naukowym Młody Badacz. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział. Mamy nadzieję na powtórkę w przyszłym roku.