Akcja Honorowego Krwiodawstwa

W dniu 13 listopada odbyła się kolejna Akcja Honorowego Krwiodawstwa wspólna dla Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej i Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Uczniowie wyżej wymienionych szkół chętnie, bez najmniejszych oporów, postanowili oddać, to co najcenniejsze - własną krew, by ratować życie i zdrowie innych. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni.

Zostanie krwiodawcą wcale nie jest trudne, ale z drugiej strony, żeby zostać krwiodawcą trzeba spełnić wiele bardzo rygorystycznych kryteriów zdrowotnych. Tym bardziej, należy docenić, że młodzi ludzie tak dbają o własny stan zdrowia, unikają zagrożeń, które mogłyby spowodować uszczerbek na ich zdrowiu.

Podczas akcji zarejestrowano 24 dawców, z czego 19 osób oddało krew, co daje 8,2 litrów krwi.