Wyższa Szkoła Techniczna – relacja z wycieczki

We wtorek 25.10.2016 uczniowie klasy 1A/TB brali udział w warsztatach budowlanych organizowanych przez naszego partnera – Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach.
Nasi podopieczni w pierwszej części panelu mieli okazję zaznajomić się z kilkoma metodami badań wytrzymałościowych materiałów stosowanych w budownictwie – od stali, betonu polimerowego, poprzez tworzywa sztuczne,  po różne gatunki drewna.

W części drugiej uczniowie samodzielnie rysowali rzut elementu za pomocą popularnego wśród inżynierów narzędzia - AutoCAD-a, programu komputerowego wspomagającego tworzenie rysunkowej dokumentacji technicznej.
Obserwując żywe zainteresowanie uczestników warsztatami jak i całą uczelnią, to wyjście należy zaliczyć do udanych.