Wycieczka do Muzeum Powstań Śląskich

W ramach obchodów 100 – lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę 25 listopada 2019 r. uczniowie klasy 1 Ap i 1 ap BZ1S odbyli wycieczkę do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Na 4 kondygnacjach uczniowie zapoznali się z ekspozycją obejmujacą 100- lecie Powstań Śląskich 1919- 1920- 1921. Wprowadzeniem był film gdzie w narratora wcielił się aktor – Ślązak – Franciszek Pieczka. Dalej w poszczególnych salach prezentowano 6 krótkich filmów przedstawiających Powstania w pigułce. Narrator przedstawiał w nich główne postacie i fakty będąc współuczestnikiem prezentowanych zdarzeń. Przenosił nas do Reichstagu, do sali Lustrzanej Pałacu Wersalskiego, domu rodzinnego świętochłowickiego powstańca a także drukarni wytwarzajacej ulotki powstańcze. Liczne eksponaty, tablice edukacyjne, gry multimedialne, pieczątki czy możliwość zagłosowania w Plebiscycie na pewno poszerzyła horyzonty dotyczace Powstań Śląskich i była wspaniałą, ciekawą lekcją historii.