Wycieczki branżowe

Kolejne zajęcia na WST

Uczniowie klasy 3 a BZIS 12 grudnia 2018 r. brali udział w zajęciach na Wyższej Szkole Technicznej w laboratorium budowlanym. Obserwowali badania wytrzymałościowe materiałów budowlanych – rozciąganie pręta, zginanie beleczki drewnianej – sosnowej i dębowej, ściskanie próbki z betonu i zaczynu cementowego. W drugiej części zajęć uczniowie zajęli się oznaczaniem składu ziarnowego kruszywa, oznaczaniem kształtu ziaren a także przygotowaniem zaczynu do wykonania próbnej mieszanki betonowej i obliczeniem składników na 1 m3 betonu oraz wykonaniem mieszanki betonowej.

Konkretne działania spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży, padły pytania dotyczące wytrzymałości materiałów, procesów technologicznych, było także miejsce na zapoznane uczniów z ofertą uczelni oraz zaproszenie na dni otwarte w marcu i czerwcu 2019 r.