Sukces Jakuba na Olimpiadzie Budowlanej

W piątek 1.04.2022 r. (i nie jest to żart Prima Aprilisowy) w Międzynarodowej Wyższej Szkole Transportu i Logistyki we Wrocławiu kształcącej menadżerów przygotowanych do zarządzania procesami logistycznymi, gotowych do pracy w warunkach współdziałania w zintegrowanej Europie odbyła się IX edycja Olimpiady Budowlanej. Jej celem jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania budownictwem oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności budowlanych, a także wyłonienie najbardziej uzdolnionych uczniów. I etap i II etap były etapami wirtualnymi- uczestnicy logowali się na platformie przygotowanej przez organizatorów (19.XI.2021 r – 23.03.2022 r.), natomiast etap III – finałowy odbył się w siedzibie organizatora czyli w MWSTiL we Wrocławiu. Do etapu finałowego awansowało 60 uczniów z klas budowlanych z całej Polski.

Naszą szkołę - KCEZ reprezentował Jakub M. z klasy 2 Ap. Zadanie finałowe polegało na obliczeniu mas ziemnych, darni, płyt ażurowych w wykopie zbiornika wodnego na deszczówkę. Jakub zajął II miejsce i tym samym otrzymał możliwość studiowania nieopłatnie na uczelni przez 2 semestry studiów inżynierskich na kierunku Budownictwo oraz otrzymał zestaw gadżetów (pendrive, koszulka, kubek ceramiczny, teczka, notes, zeszyt naukowy).

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów, a w X edycji Olimpiady zajęcia I miejsca!