Różności

Wizyty studyjne w KCEZ

W październiku i listopadzie 2018 r. w ramach wizyt studyjnych w KCEZ gościliśmy uczniów gimnazjum i szkół podstawowych. W czasie zapoznawania się z ofertą naszej szkoły w części „budowlanej” młodzież miała możliwość uzyskania informacji o kierunkach budowlanych funkcjonujących w KCEZ i możliwościach dalszego kształcenia oraz podjęcia pracy.

W poszczególnych pracowniach odbywały się różne zajęcia – pokazy. M.in. w pracowni budowlanej było prezentowane murowanie ścian z pustaków gazobetonowych w kształcie litery „T” oraz budowa przedścianki z płyt gipsowo – kartonowych, uczniowie mogli zaobserwować jak przebiega tapetowanie wg. założeń z rysunku i samodzielnie wykonać dekoracyjne malowanie ścian a także zobaczyć jak wygląda gięcie i montaż zbrojenia do murowanych kostek ceramicznych (które następnie zostaną obetonowane).

W następnej pracowni, z drewnianych klocków imitujących cegłę młodzież mogła układać różne typy murów- o różnych grubościach i wiązaniach. W kolejnej pracowni zostały wykorzystane bryły przestrzenne do wykonania zadań geometrycznych związanych z rozwinięciem brył. Wykorzystano także drukarkę 3 D do wydruku modelu przygotowanego przez ucznia w programie AutoCad oraz wykonywano projektowanie elewacji budynku w programie AutoCad. Chętni mogli także wykonać aranżację na dostępnej płaszczyźnie z różnych tapet. Zaproszona młodzież mogła również poznać możliwości układania podłóg z materiałów firmy Barlinek oraz zostały zaprezentowane inne firmy, które współpracują ze szkołą dla podniesienia jakości nauczania.

W czasie rozmów z uczniami podkreślane były zalety wyboru kierunku budowlanego zarówno przez uczennice i uczniów naszej szkoły, jak również nauczycieli w nawiązaniu do obecnej sytuacji na rynku pracy i widocznych inwestycji w naszym otoczeniu.