Odwiedzili nas

Szkolenie dot. bezpiecznego usuwania azbestu - GIG

25 września 2018 r. uczniowie klas budowlanych uczestniczyli w prelekcji – szkoleniu dotyczącego bezpiecznego usuwania azbestu. Prelegent omówił rodzaje azbestu, jego właściwości i zastosowanie w przemyśle, ze szczególnym uwzględnieniem budownictwa. Na mapie zlokalizował miejsca, gdzie jest najwięcej produkowanego czy wykorzystywanego azbestu. Zwrócił uwagę na bezpieczne usuwanie i składowanie azbestu. Młodzież mogła zobaczyć i ubrać się w specjalne stroje zabezpieczające, stosowane w pracach przy usuwaniu azbestu. Uczniowie wykonali także ćwiczenie zwiazane z oceną stanu budynków pod wzgledem zagrożenia dla ludzi. Na zakończenie szkolenia był do wykonania test, który stanowi podstawę do wydania certyfikatu.