Odwiedzili nas

Budowlany Dzień Zawodowca

W środę 25 kwietnia 2018 r. w czasie Dnia Zawodowca uczniowie klas 2 A TB, 2 a BZIS oraz 1 A TB uczestniczyli w szkoleniu z polskiej firmy CEDAT – producenta chemii budowlanej marki CEKOL.

Prelegent w swojej prelekcji uwzględnił informacje dotyczące formy, jej działalności oraz omówił produkty znajdujące się w ofercie firmy. Uczniowie mogli obejrzeć próbki gipsów i cementów. W drugiej części - w sali zajęć praktycznych uczniowie mieli możliwość spróbowania swoich sił przy wykonaniu gładzi w dwóch wersjach - z gotowej, przygotowanej fabrycznie masy i do przygotowania z suchej mieszanki. Uczniowie gimnazjum też przez chwilę uczestniczyli w szkoleniu i nawet jeden z nich zaprezentował swoje umiejętności przy wykonaniu gładzi. Na zakończenie pokazu został zaprezentowany sposób szlifowania ewentualnych nierówności w położonej gładzi za pomocą klocka ze styropianu (na zwilżonej powierzchni – eliminacja pyłu przy szlifowaniu).