W dniach 04.04 - 06.04.19 trzyosobowa drużyna geodezyjna brała udział w XLI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Gospodarzem olimpiady był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie.

Uczniowie (Klaudia K., Paulina M. i Patryk A.) wyjechali już 3 kwietnia, by rankiem z energią i zapałem wziąć udział w zmaganiach z zadaniami tekstowymi z geodezji, geod. inż i katastru. Przerwa na obiad i rozwiązywanie testów. Drugiego dnia uczestnicy wykonywali zadania terenowe przy wykorzystaniu tachimetrów elektronicznych. Wieczorem odbyło się ogłoszenie wyników i zaproszenie najlepszych 20 geodetów do etapu centralnego.

Wyjazd na olimpiadę, to nie tylko czas przeznaczony na rywalizację między szkołami, ale również wzajemne poznanie się, wyjście do teatru, udział w wykładzie dot. znaków geodezyjnych, wycieczka do domu Sienkiewicza w Okrzei. Nasi geodeci zawiązali nowe przyjaźnie, poznali zasady olimpiady.

Wprawdzie wrócili bez laurów, ale z uwagi na udział uczniów z klasy 3 a nie 4, mogą spróbować jeszcze raz w przyszłym roku. Jesteśmy z Was Kochani bardzo dumni.

Dziękujemy organizatorom olimpiady za miłą gościnę, a sponsorom (naszym współpracującym firmom geodezyjnym) za pomoc w sfinansowaniu dojazdu.