Rajd Górski - Przegibek 2019

10 października 2019 r. uczniowie klasy 1 ap BZ1S uczestniczyli w VIII Sportowo – Rekreacyjnym Rajdzie Górskim Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego "Przegibek 2019" organizowanym przez SP nr 64 – Uczniowski Klub Sportowy Gladiatorów 23 Katowice i Koło Miłośników Beskidów "Perć".

Trasa dla uczniów szkół ponadpodstawowych zaczynała się w Soblówce i biegła przez Rycerzową do schroniska PTTK na Przegibku. Pogoda nam dopisała a jesienne widoki były przepiękne. Na mecie Rajdu czekał na nas poczęstunek – kiełbaska z grilla i drożdżówki. Był też czas na konkursy np: przeciąganie liny z samochodem terenowym, balon - w tych konkurencjach ważna była współpraca zespołu czy też konkursy indywidualne: wiedzy o Beskidzie Żywieckim oraz z drążkiem. Można było także zatańczyć w dużej grupie uczestników Rajdu m.in. Lambadę pod przewodnictwem wolontariuszek z Dr Clown.

Na zakończenie Rajdu wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz te drużyny, które wygrały w poszczególnych konkurencjach. Uhonorowani zostali także przewodnicy i panowie – sympatycy Rajdu, którzy wspomogli niepełnosprawnych uczestników Rajdu przewożąc ich terenowymi samochodami (co dla dzieciaków było dodatkową atrakcją).
Nasza drużyna "Budowlańcy" reprezentująca KCEZ otrzymała jeszcze dodatkową nagrodę "za postawę na szlaku" w postaci zaproszeń do Laserhouse.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. (Więcej zdjęć z Rajdu na stronie SP nr 64)