Wyjście na Paintball

27 września uczniowie trzech klas: 3A, 2a i 3a wzięli udział w grze plenerowej Paintball na polanie murckowskiego lasu, w Ośrodku „Katowicki Bastion”.

Wyjście okazało się doskonałą okazją do zintegrowania zespołów klasowych. Zabawa była przednia! Na dziarskich i bojowo nastawionych chłopaków czekała na początku zmiana stroju oraz iście żołnierska odprawa ze strony organizatora. Potem już tylko toczyła się zacięta walka. Uczniowie podzielili się na dwie konkurujące ze sobą drużyny i rzucili się w wir świszczących, kolorowych kulek. Jedna z drużyn, dzięki misternie opracowanej strategii bojowej, zwyciężyła w rozgrywkach. Po czterech rundach strzeleckich zmagań wszyscy zaczęli odczuwać trudy walki. Jednak, jak wiadomo, uczniowie KCEZ to twarde chłopaki i takie niedogodności traktują jak kolejne wyzwanie. Zatem ich paintballowy test żołnierskiej wytrzymałości w pełnym rynsztunku możemy uznać za zdany na piątkę z plusem. Uczestnicy na długo zapamiętają ten wyjątkowy turniej!