Wycieczki branżowe

My fachowcy

Fachowiec ceniony na ryku pracy to ten, który na bieżąco uzupełnia i poszerza swoją wiedzę.

I z tą myślą uczniowie kl. 3 a BZIS – 18.10.2017r. uczestniczyli w wyjściu edukacyjnym do sklepów branży budowlanej.

Na początku zgłębiali wiedzę dotyczącą farb i okładzin firmy Flugger, gdzie pan Marek z dużym zaangażowaniem opowiadał o możliwościach zastosowania produktów firmy łącznie z zaprezentowaniem agregatu malarskiego. Uczniowie poznali też możliwości zatrudnienia w firmach, które pracują na produktach Flugger-a. Najbardziej przedsiębiorczy od razu nawiązał kontakt z jedną z firm, co być może zaowocuje odbywaniem tam praktyk.

Następnym punktem było zapoznanie z materiałami stosowanymi w pracach posadzkarsko – okładzinowych. I tu również pracownik sklepu zapoznał młodzież z możliwościami doboru materiałów jak również zwrócił uwagę na parametry izolacyjności akustycznej (co było sprawdzone specjalnym młoteczkiem). Kolejny punkt wyjścia to Castorama oferująca szeroką gamę produktów budowlanych, w tym wykończeniowych.

Część młodzieży oprócz zapoznania się z ofertą płytek ceramicznych czy podłóg drewnianych starała się np. złożyć fragment parkietu , a niektórzy „sprawdzali się” w roli prelegenta. Całość wyjścia można uznać za udane, a przede wszystkim kształcące.