Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne

Jak co roku osoby potrzebujące, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, samotne mogły liczyć na świąteczne wsparcie. Ze względu na obecną sytuację nie można było wspólnie spotkać się na Metropolitalnym Śniadaniu Wielkanocnym przygotowywanym przez Wolontariuszy Fundacji Wolne Miejsce i wsparciu GZM, ale świąteczne pakiety były dostarczane do poszczególnych zgłoszonych wcześniej osób. W pakietach (przygotowano 4250 szt.) znalazły się m.in. żurek z jajkiem, kiełbaska, pisanki, pasztety, ciasta a także drobne upominki nawiązujące do tych wiosennych Świąt Wielkanocnych.

Uczniowie naszej szkoły z klasy 2 Ap TB włączyli się do tej akcji przez wykonanie papierowych, kolorowych tulipanów, które były dołączone do pakietów żywnościowych. Mamy nadzieję, że ten wiosenny akcent wywołał uśmiech na twarzach osób obdarowanych świątecznymi paczkami.