Spotkanie z dziećmi

18 września gościliśmy w naszej szkole wychowanków Ośrodka Wychowawczego oraz Domu Dziecka Tęcza z Katowic. Było to spotkanie sportowo – historyczne. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od zawodów sportowych oraz zabaw integracyjnych.

Bombowych emocji dostarczyła nam firma KULEBELE, która za darmo udostępniła dla wszystkich dmuchane kule.

Na koniec spotkania przeprowadzono pokaz, o którym pięknie opowiedział Alan z 4 B: „ W trakcie spotkania miał miejsce pokaz rycerski zawierający krótkie przedstawienie ruchu rekonstrukcyjnego, opis ewolucji broni zasięgowej w tym średniowieczna proca drzewcowa, długi łuk angielski, XV- wieczna broń czarno-prochowa. Następnie doszło do wyczekiwanego pojedynku rycerskiego: z jednej strony reprezentant, wojownik wczesnego średniowiecza X wieku – Bartosz z 3 A T, w uzbrojeniu z dalekiej północy - zbroi nordyckiej, którą charakteryzowali się Wikingowie, z drugiej strony stanął nieco późniejszy przeciwnik, XV wieczny rycerz - Artur z 4 B T, w uzbrojeniu bardziej zaawansowanym, będącym na wyposażeniu rycerzy Władysława Jagiełły w bitwie pod Grunwaldem”.
Na szczęście wszyscy przeżyli .

Z całego serca dziękujemy uczniom za opiekę nad dziećmi oraz przygotowanie wspaniałego poczęstunku.