Uroczystości

Akademia - Narodowe Święto Niepodległości

8 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju, a także polskie szkoły za granicą w różnoraki sposób włączały się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Kulminacją obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była akcja „Rekord dla Niepodległej” – polegająca na wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego o symbolicznej godzinie 11.11.

W tym roku kontynuowaliśmy tę inicjatywę. Wspólnie wykonaliśmy 4 zwrotki hymnu.Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe, obchodzone jest co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989.
W trakcie akademii usłyszeliśmy pieśń legionową Piechota w wykonaniu Oskara Paniewskiego, Adama Gołpysia oraz Pana Michała Lipińskiego. Na zakończenie szkolny zespół muzyczny wykonał utwór „Nie pytaj o Polskę” Obywatela G.C.