Uroczystości

w blasku jasnych zórz.
Spadły pęta i kajdany.
Pierzchnął zdrady wróg.
Czas wolności znów nam dany
Wrócił nam ją Bóg.
Nasze pułki te sokole
I nasz Biały Ptak
Rozwinęły wolne skrzydła
W sam podniebny szlak
„Niepodległa – Zmartwychwstała”

M.Studnicka

9 listopada.2018 r. odbyły się w KCEZ-ie uroczyste obchody stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, na które składały się:

Akademia z okazji 11 listopada: „Historia oręża polskiego” połączona z wystawą pod tym samym tytułem. Na szczególne podziekowanie zasługuja uczniowie: Bartosz Oracz, Artur Sędek i Alan Małota.

Ogólnopolska akcja Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji: „Rekord dla Niepodległej”- odśpiewanie 4-zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”.

„Kocham Cię Polsko”- turniej wiedzy o Polsce i Polakach. Wyniki teleturnieju: Uczniowie zdobyli 34 punkty, nauczyciele 38. Gratulujemy!

Poczęstunek żołnierską grochówką od Pani Ani! Dziękujemy!

Gra edukacyjna „Droga do niepodległości” złożoną z 7 zadań do wykonania dla drużyn z wszystkich klas: KOMENDANT- Quiz, LEGIONY- muzyczne skojarzenia, ORLĘTA LWOWSKIE krzyżówka, malarstwo, CZYN POWSTAŃCZY – poezja, BITWA WARSZAWSKA- konkurencja sprawnościowa, ZNÓW NIEPODLEGŁA- piosenki legionowe, II RZECZPOSPOLITA- plakat niepodległościowy.

Dziękujemy za wspólne śwętowanie!