Różności

ZERO WASTE’OWY KCEZ, czyli ostatni krok w naszym wyzwaniu „4 kroki do sprawiedliwszego świata”

Zwieńczeniem wyzwania „4 kroki do sprawiedliwszego świata” było włączenie społeczności szkolnej w działania na rzecz wybranego Celu Zrównoważonego rozwoju. Młodzież wybrała cel 13, czyli działania w dziedzinie klimatu. Grupa projektowa EKOPRAWDZIWKI zorganizowała ogólnoszkolną akcję promującą styl życia ZERO WASTE. Pomysłem na ograniczenie ilości odpadów okazało się nadawanie zużytym przedmiotom nowego życia. Przedstawiciele każdej klasy mieli wykonać torby ze starych t-shirtów. Zadanie wyzwoliło w uczestnikach pokłady kreatywności. Powstały oryginalne i piękne torby, dobitnie świadczące o tym, że działania na rzecz klimatu, nawet te prowadzone w mikroskali, mogą prowadzić do makrozmian. Ponieważ chcemy stale odpowiadać na globalne wyzwania naszych czasów, więc już planujemy kolejne działania na rzecz sprawiedliwszego świata.

4Kroki