Różności

Żywa Biblioteka

Udział uczniów KCEZ-CKZiU w projekcie Żywa Biblioteka

Na zaproszenie MDK Katowice – Bogucice uczniowie z klas I Ep, II Bp, II Cp oraz IV Cp w dniu 17 października br. wzięli udział w akcji Żywa Biblioteka. Podobnie jak w tradycyjnej bibliotece czytelnicy mieli możliwość wypożyczenia książek, jednak różnica polegała na tym, że książkami byli…..ludzie, z którymi w ramach wypożyczenia można było porozmawiać. Żywymi Książkami były osoby, reprezentujące różne grupy społeczne, postawy społeczne i egzystencjalne, z którymi związane są stereotypy i uprzedzenia. Uczniowie wypożyczyli m.in.: tatuażystę, geja, osobę niepełnosprawną, człowieka motyla, .... Jak ogromne wrażenie wywarły na uczniach rozmowy z wybranymi osobami miały okazję doświadczyć towarzyszące uczniom Pani D. Suwart, dzięki której doszło do udziału w Żywej Bibliotece, oraz D. Wójcik-Sokołowska.

Żywa Biblioteka to międzynarodowy ruch promujący prawa człowieka i dialog społeczny, inicjatywa bardzo dobrze przyjęta przez młodych ludzi.