Różności

Matura próbna w KCEZ

Matura, matura i po maturze… przynajmniej tej próbnej. Od wtorku 6 listopada do piątku 9 listopada uczniowie i uczennice klas maturalnych uczestniczyli w pierwszej maturze próbnej. Druga przewidziana jest na marzec 2019 roku. Młodzież uczestniczyła w próbie generalnej przed najważniejszym egzaminem w życiu. Zachowane były wszelkie procedury, jakie wystąpią na maturze, na początku maja. Mam nadzieję, że próbna matura pomoże uczniom w przezwyciężeniu późniejszego stresu.

Wtorkowa matura z języka polskiego to była czysta przyjemność… Trochę gorzej było w środę... z matematyką. "Królowa nauk" nieodmiennie budzi dreszcze wśród przyszłych maturzystów. Czwartek był pierwszą odsłoną zmagań z maturalnymi zadaniami z języka obcego, a piątek zwieńczyły przedmioty dodatkowe. Pozostaje mieć nadzieję, że wyniki próbnej matury będą doskonałe. A tym, którym tym razem nie najlepiej poszło, należy powiedzieć, że to przecież tylko PRÓBA. Wszystkim natomiast życzymy powodzenia na tej prawdziwej maturze, która zbliża się wielkimi krokami.

Na zdjęciach uczniowie klasy 4A z naukowym namaszczeniem rozwiązujący arkusz z języka angielskiego w sali 209B.