Różności

Międzynarodowy Dzień Poezji

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny (o wagarach nie wspominamy) ale też Międzynarodowy Dzień Poezji. Nie mogłyśmy przejść obojętnie wobec tego wydarzenia, dlatego zaproponowałyśmy uczniom coś szczególnego.
Postanowiłyśmy zaznaczyć ten dzień w sposób nietypowy - zaprosiłyśmy uczniów do zabawy słowem. Na warsztat wzięłyśmy wiersz O aniołach - to utwór naszego noblisty Czesława Miłosza. Oczywiście, zadaniem nie było poprawiać Mistrza ale korzystając z jego tekstu, a właściwie z połówki tekstu stworzyć własny świat poezji.
Zabawa przypadł uczniom do gustu, czego dowodem są ich prace, ujawniające nieprzebrane pokłady wyobraźni.

Pomysł zabawy słowem zaczerpnięty z Filozofia – edukacja interaktywna. Metody – środki – scenariusze. Pod red. Aldony Pobojewskiej