Odwiedzili nas

Wykład „Rola geodety w procesie inwestycyjnym”

W ramach nawiązywanej współpracy szkoły z Politechniką Śląską wykładowcy dr Aleksandra Mierzejowska i dr Maciej Pomykoł poprowadzili dla uczniów zajęcia przybliżające znaczenie geodety w budownictwie. Wykład podparty był konkretnymi przykładami rozwiązań budowlanych zaczynając od domku jednorodzinnego, hali przemysłowej, mostu i wiaduktu oraz badań dotyczących przemieszczeń głównie poziomych.

Spotkanie nie było jedynie formą przekazu, uczniowie klas geodezyjnych brali czynny udział, odpowiadali na pytania, szukali podstaw prawnych oraz poddawali propozycje rozwiązań.

Spotkanie miało pokazać uczniom, jak ważna jest osoba geodety w świecie gospodarki, zachęcić do dalszej nauki, zdobywanie wiedzy i uprawnień zawodowych, przedstawić jak różnorodna jest to praca, pozbawiona rutyny, a bogata w kontakty z nowoczesną technologią i ludźmi.