Odwiedzili nas

Prezentacja z firmy REHAU

W czasie Dnia Otwartego KCEZ – 28.11.2018 r. młodzież Szkoły Branżowej, jak również grup uczniów odwiedzających naszą szkołę mieli możliwość zapoznania się z działalnością firmy REHAU. Zaproszony prelegent omówił jeden z profili działalności firmy tzn. tarasowe deski kompozytowe.

Omówił ich budowę, wady i zalety a także zastosowanie. Wskazał na konkretne realizacje:Trójmiasto, Gubałówka, Brenna, Koszalin, Hotel Arłamow a także żłobki, przedszkola, szkoły. Ciekawostką może być zastosowanie bazowego surowca do produkcji desek oprócz budownictwa w przemyśle samochodowym, lotniczym, meblarskim czy medycznym.

Po części teoretycznej odbyła się cześć praktyczna. Chętni uczniowie mogli wykonać fragment tarasu na 2 różnych konstrukcjach. I ta część spotkania cieszyła się największym powodzeniem. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali upominki, a pozostawione materiały dydaktyczne będą służyły kolejnym grupom młodzieży w poszerzaniu swojej wiedzy na temat desek kompozytowych.