KATOWICKIE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
- CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W KATOWICACH

Odwiedzili nas

Warsztaty klas - technik aranżacji wnętrz

27 listopada 2023 r. uczennice i uczniowie z klas 1 E i 1 F z kierunku – Technik aranżacji wnętrz uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez wykładowcę Akademii Śląskiej panią doktor Barbarę Uherek- Bradecką. Temat warsztatów to: „Niebanalny dom - niebanalne wnętrze”. Na początku zajęć było wprowadzenie - co to jest w ogóle architektura wnętrz i na czym należy się skupić projektując. Hasło przewodnie architekta wnętrz to: nie szkodzić, nie kopiuj (z katalogu), nie ściemniaj (raczej jasne barwy), nie zasłaniaj (bez firan, zasłon), nie wystawiaj (wszystkich swoich pamiątek z podróży). Pokazane zostały błędy w aranżacji wnętrz na różnych przykładach, w różnych stylach mieszkania a także możliwości zastosowań różnych materiałów. W drugiej części warsztatów młodzież sama projektowała pokój naklejając na kartkę wycięte z katalogów elementy wyposażenia wnętrza. Można zauważyć dużą różnorodność w podejściu do tematu na załączonych zdjęciach. Zajęcia możemy uznać za bardzo udane. Na zakończenie warsztatów pani doktor zaprosiła młodzież do uczestnictwa w 4 DESIGN DAYS, w terminie 25 - 28.01.2024 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.