Uczniowie klas pierwszych brali udział w ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata - 2018”. Uczniowie wysprzątali teren wokół szkoły oraz pobliskie skwery, zarośla, tereny zielone, których w okolicy nie brakuje. Jak co roku przekonaliśmy się o tym, jak bardzo pożyteczna jest ta akcja.

W tym roku Dzień Ziemi w naszej szkole obchodziliśmy 16 kwietnia, czyli nieco wcześniej niż wynika to z kalendarza (Dzień Ziemi – 22 kwietnia). Z tej okazji uczniowie wzięli udział w teście wiedzy ekologicznej pod tytułem: ”EKO-TEST”. Pytania testowe dotyczyły głównie zanieczyszczenia powietrza i...

Jak co roku 10 października obchodziliśmy Święto Drzewa. Z tej okazji po raz kolejny uczniowie uczący się w zawodzie technik architektury krajobrazu wykonywali instalacje artystyczne z zakresu land art.

W poniedziałek w ramach kółka architektury krajobrazu uczniowie wykonywali orchidarium. Wykorzystaliśmy do tego celu duże akwarium z oświetleniem oraz różne rodzaje storczyków: Phalenopsis, Cymbidum, Cattleya.

Ruszyła działalność szkolnego Klubu Architekta Krajobrazu. Zajęcia rozpoczęliśmy od „zamknięcia” lasu w butelce.