KATOWICKIE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
- CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W KATOWICACH

Młody badacz

Warsztaty „Poznajemy i badamy zielone dachy”

W czwartek 05 kwietnia w ramach projektu Młody Badacz gościliśmy uczniów klasy 7 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Katowicach.

Nasi architekci krajobrazu z klasy 3A przeprowadzili dla młodszych kolegów warsztaty zatytułowane „Poznajemy i badamy zielone dachy”.

Na początku w prezentacji multimedialnej przedstawione zostały podstawowe pojęcia dotyczące zielonych dachów. Następnie uczestnicy przystąpili do zadań. Pierwszym było ułożenie „rozsypanek” dotyczących warstw składających się na zielony dach. Kolejną czynnością była budowa modelu zielonego dachu zbudowanego ze styropianowego pudełka oraz wszystkich poznanych wcześniej warstw takiego dachu. Następnie dach zielony oraz wcześniej przygotowany dach zwykły zostały poddane eksperymentowi polegającemu na nagrzaniu ich lampami oraz porównaniu temperatury panującej wewnątrz modelu pokrytego dachem zwykłym i dachem zielonym. Ostatnim punktem warsztatów była burza mózgów – uczniowie określili zalety i wady zielonego dachu. Uczestnicy, przy niewielkiej pomocy naszych uczniów, poradzili sobie świetnie z tym zadaniem.

Mamy nadzieję, że dzięki przeprowadzonym warsztatom nasi goście dowiedzieli się wiele nie tylko na temat dachów ale również funkcjonowania przyrody w mieście. Kolejne warsztaty już we wtorek 10 kwietnia.