KATOWICKIE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
- CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W KATOWICACH

Ogłoszenia

XI Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

Nasza szkoła wzięła udział w V Edycji Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Czerniaka „ZNAMIĘ? ZNAM JE!”. Wobec nieodległej perspektywy letniego wypoczynku, pragniemy jeszcze raz przypomnieć, jak ważna jest profilaktyka.

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacji to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” przypominamy, że czerniak może pojawić się w każdym wieku, a profilaktyka zawsze ma sens wśród wszystkich, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.
Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

Pod poniższym linkiem znajduje się materiał filmowy zwracający uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki
https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg